top of page

25.05.-10.06.2012

After Sleep
ARSENALE 2012

В рамках Паралельної програми
Першої Київської міжнародної бієнале сучасного мистецтва
ARSENALE 2012
Галерея PA представляє
After Sleep

Учасники: Кирило Проценко, Олександр Верещак,
текст - Крістіна Замостянова, кераміка - Тимофій Сауткін,
звук - DJ.Derbastler

Куратор: Андрій Триліський

Навіжений ритм сучасного життя з’їдає людину повністю: не лише змушуючи останнього крутитися як білка в колесі, але й забираючи в нього найпотаємніше – відпочинок.
XX століття назвали століттям неврозів; згідно зі статистикою фармакологічних компаній вже з першого десятиліття XXI століття сміливо можна назвати «епохою антидепресантів».
Безсоння – бич великих міст, що мучить клерків з веж-хмарочосів, пересичених життям міліонерів, домогосподарок, що перетворюються на зомбі, сценаристів, що шукають притулку. Вразливі та емоційно лабільні люди не сплять через параноїдальне передчуття кінця, неминучого краху та катастрофи, вони залишають увімкненим світло та ніколи не виходять в офлайн.
Неспокійний сон скасував симптом «безсоння» та поєднав його з денною активністю, ставши «2 в 1», ставши першим кроком у домінуванні фонтануючого творчими ідеями неврастеніка-самодура над фізичними потребами людини.
Сон художника, апріорі, не може бути спокійним. Сон розуму народжує не лише чудовиська, а й символічно-пророчі, гіперболізовані образи дійсності, що спочивають у несвідомості авторів. Манії, потяги, страхи, що титанічно пригнічуються у денний час, набувають форми. Несвідомі пориви авторів з цинізмом та відтінком естетизації, всупереч ствердженням філософа Т. Адорно про непримиренність сучасного мистецтва та традиційної естетики, «обробляються» в реальності, перетворюючись на артефакт.
Гнітючо-неспокійний настрій. Червоний підсилює тривогу. Неспокійний сон став дійсністю. Армія з Ваших фобій – навпроти, обличчям до обличчя. Вони глузливо та зловісно давлять на Вас, викликаючи незручність та бажання вирватися, сховатися, заплющити очі чи нарешті прокинутися. Звук (шум), що заповнює простір, грає з напруженими нервами, посилюючи серцебиття та дихання, викликаючи пароксизми нудоти. Вас витісняють. Замкнений простір Галереї РА виштовхує Вас назовні.
Чим неспокійніше стає сон художника, чим більше він «вилазить» на поверхню – тим життєвішими стають проєкти. Психоделічні витвори вже не можуть бути співставлені зі значенням слова «сон». Закономірність: мистецтво імітує життя, а неспокійна нірвана, метушливі гарячкові провали імітують сон.

Проєкт підтриманий "Жигули Барное"

bottom of page