top of page

08-21.11.2013

Анатолій Варваров – «Ступінь свободи»

Живопис

Думки й міркування вголос. Просторість, самостійність, розкутість, безцензурність, безвізовість, безконтрольність, швидкість, вакантність, добровільність, крилатість, незайнятість, незаповненість, чи не заселеність, необов'язковість, непідконтрольність, неробство, безплатність.

Freeness - вільність, Freedom - свобода.

Ці іменники придумав чоловік, а для всього іншого живого світу ці поняття не існують. Це не можна помацати, почути - це можна відчути і пережити в собі. Адже цього так нам не вистачає?

Людина часто дивиться вгору, вгору, в далечінь, в небо. Мріє, планує, думає, а може просто від бажання полетіти, плануючи звільнитися від побуту, нудних буднів, не потрібної суєти. Погляд завжди радують орел, який планує або стрімка ластівка на льоту видаляє свою спрагу, а хто хлопчиськом не мріяв стрибнути з каменю в море, мить такого польоту багато чого варте, а голод, що змушує акулу злітати над океаном від бажання наздогнати жертву чергову. А ключі гусей - журавлів завжди вільні від прикордонного та митного контролю, які не залежать від черг, авіаквитків і нельотної погоди, що перетинають кордон в потрібний час року і в зручному для них місці.
Коли таке бачиш, це не тільки вражає та надихає - виникає бажання. Коли людина творить, вона звільняється і тоді людина, напевно, вільна. Для мене це важливо... не тільки як для художника.

Інформаційний партнер: Програма Арт-Сіті

bottom of page