top of page

4-17.07.2013

Арт-проєкт «Голоси»

Замовчані історії про тіло, їжу та емоції

Фотограф: Наталка Довга

Соціальний проєкт «Голоси» розповідає історії тих, у кого склалися непрості стосунки з власним тілом, їжею, тих, кого переповнюють невисловлені емоції. Це замовчують. Це історії про те, як вони обмежували себе в їжі або переїдали, як ніколи не були задоволені своїм тілом, як контролювали себе, і як втрачали контроль.

Сотні тисяч жінок та дівчат в Україні страждають від порушення харчової поведінки. У деяких із них розвивається розлад харчової поведінки (РХП), що так і залишається невиявленим до моменту, коли це завдає непоправної шкоди здоров’ю. Статистику щодо кількості випадків РХП в Україні не ведуть. Це ще раз підкреслює невидимість цієї проблеми у сферах охорони здоров’я, освіти та соціальної політики.
Про це не говорять. Ті, хто щодня себе зважує, щогодини себе обмежує, щохвилини думає про їжу, не хочуть, щоб хтось знав про це. У своїй зацикленості на їжі вони часто не бачать проблеми. Навпаки – це єдиний доступний спосіб справитися з переживаннями. Це можливість вижити. Це німа заява про самостійність. Це крик про допомогу. Крик не голосом, а тілом.

Проєкт створює унікальну можливість розглянути проблему розладів харчової поведінки крізь призму особистих історій. Розповідаючи історії ми залучаємо людей до цієї теми та мотивуємо шукати допомогу для себе чи своїх близьких. Люди діють тоді, коли їм не байдуже.
Виставка розповідає 12 історій жінок, які знайшли у собі сміливість розповісти про свій досвід вголос. До проєкту увійшли фото, звукова інсталяція та тексти, написані на основі інтерв'ю з героїнями. В рамках події відбудуться дискусії, майстер-класи, лекції.

bottom of page