top of page

22.10-04.11.2021

Євгенія Гапотченко. «Місце під сонцем. Мексика»

Євгенія Гапотченко. «Місце під сонцем. Мексика»

Місце під сонцем. Мексика.
Євгенія Гапотченко
живопис
22.10-04.11.2021
Хоча кордони країн стають з кожним роком все більш ефемерним поняттям, люди що мешкають на різних територіях Землі все ж дуже відрізняються один від одного. Відрізняються в першу чергу культурними кодами. Код включає в себе як поняття які не можна побачити чи доторкнутися до них, так і зовнішні, легко видимі, прояви. Ставлення до одягу, архітектури, уявлення про красу, доречність, засоби візуального самовираження, які можуть бути як спробою виділитися з лав одноплемінників так і декларувати свою причетність до спільного візуального Я, все це складові унікального культурного коду.
Подорожуючи, розглядаючи міста і людей, що їх населяють, ми, в першу чергу, ставимо собі за мету побачити і запам'ятати все незвичайне. Мабуть перше що побачить турист в Мексіці це те, наскільки для людей в цій країні важливий колір! Вони зовсім не вміють бачити півтонами і пастельними відтінками - вони використовують кольори максимальної насиченості і яскравості і заповнюють ними усі прояви свого життя - будинки, одяг, посуд, меблі - все, до чого може доторкнутися рука мексиканця, буде пофарбовано в максимально яскравий колір.
Мексиканці - художники з моменту зачаття, у них це в крові, в генах, це входить в базову прошивку. В основній своїй масі вся фасадна реклама - це намальована від руки реклама. Судячи з усього, щороку вони перефарбовують свої будинки і заново малюють всю необхідну рекламу і контактну інформацію.
За коротку поїздку ми не зможемо познайомитися і дізнатися про життя цих людей зсередини, але подумки ми можемо відкрити всі ці двері і, давши волю фантазії, зануритися в медитативні мрії про історії людей, що живуть в цих будинках, людей що не уявляють себе без яскравих фарб. І в міру роздумів ми не помітимо як змішуючи свій досвід і побачене ми приготуємо ментальний коктейль, в якому мексиканці стануть вже трохи нами, а ми мексиканцями.
Запрошуємо в мальовничу подорож вулицями мексиканських містечок, де кожна робота - це абсолютно реальний за кольором і формою фасад будинку з вікном або дверима. Кожній картині в якості назви присвоєна своя точна геолокація, яка дає можливість кожному цінителеві далеких мандрівок що купив картину опинитися в реальному місці знаходження тієї чи іншої двері. Посилання на геолокацію доступні у вигляді QR коду на описі кожної роботи.

bottom of page