top of page

07-18.10.2011

Олексій Малих
Архів

Живопис

Далекі 90-ті (як давно і, одночасно, недавно це було...) характеризувалися бурхливим сплеском достатку художніх творів, появи галерей і просто вибухом мистецтва, яке, здається, саме було шоковане такою раптовою і навіть оскаженілою свободою.
У сучасному світі свободи, як даність, це не відчувається і спогад про той час здається вигадкою, мимовільною фантазією старого чистильника туфель. Але це було і воно потребує ретро погляду, щоб освіжити в пам'яті те (не)давнє.

Такою ретроспективою постає виставка «Архів» художника Олексія Малих. Ця виставка являє собою зібрання з різних серій, створених в 90-і роки. Тут ми бачимо гори, втілені в символах і знаках (з серій «Альпійські таємниці» і «Карпати»). Це не просто пейзажі - це опис таємниць природи: каменю, води, повітря; спроба передати почуття, яке охоплює людину при безпосередньому контакті з величчю природи.

Ми бачимо фантастичні й космічні знаки, які наповнюють картини «Маленька планета», «Гра з рибами», «Таємне рух». Космос проникає, залишаючи спустошення і захоплення одночасно. Ми бачимо людину в первісному її стані, з сюжетами з наскельного живопису. «Мисливець мимоволі» зображає всю сутність сучасного світу - в умовах постійного виживання людина набуває роль, як жертви, так і мисливця.

Вся виставка наповнена знаками, смислами й, більш того, вона є 50-ю, ювілейною для художника - можливо, тут семантично більше навантаження, ніж у багатьох інших виставках. Це простір відкрито, залишаючи глядачеві свободу в інтерпретації і пошуку нових смислів, прихованих досі.

bottom of page