top of page

02.03-15.03.2012

Анатолій Варваров
"Painting Files"

Живопис

«...Мене вражає мить, що дає бажання нанести фарби на полотно і зберегти мрії, миті, емоційний і фізичний світ. Написати, перетворити на такий собі мальовничий файл для себе на пам'ять, для історії...» - Анатолій Варваров.

«Живопис київського художника Анатолія Варварова дозволяє глядачеві переживати знову і знову незабутні миті минулого. Фігури на площині полотна живуть своїм життям. І зовсім не обов'язково називати їх імена і визначати родинні стосунки. Важливо, сприймаючи силуети Великих і Малих людей, відчути їх позачасовий зв'язок з землею, небом і сонцем.
Збираючи свої персонажі в групи, «обливаючи» їх яскравими, насиченими фарбами, художник надає глядачеві можливість не тільки «згадати все» - минуле літо і щасливі стану минулого дитинства. Художник відкриває себе. І в цьому відкритті на поверхні - любов до людей, близьким і незнайомим, спостережливість, щирість почуттів. А в глибині - емоційна пам'ять усього життя. Саме цей глибокий тон внутрішнього світу художника визначив його життєвий шлях: від Дніпропетровського художнього училища та Національної академії образотворчих мистецтв до авторських творчим проєктам. Ці фундаментальні життєві віхи підтримувала пристрасть художника до подорожей. Так у творчості майстра об'єдналися емоційність живописця, зосередженість художника-реставратора і філософія мандрівника, світ для якого є грандіозне колірне панно, що дає людині пізнати всі грані буття.
Тому насиченість кольорової палітри Анатолія Варварова змінюється від полотна до полотна: густий синій в силуеті напружено йде стежкою, переходить в відблиски блакитного на хлопчика, що грає з дельфіном. Червоний як сигнал тривоги для того, хто пливе до рятувального круга - і пастельно-рожевий нескінченності для летючої чайки. Складні поєднання контрастних плям, їх своєрідна «вплавлення» і легкість створюють декоративні поверхні, змушують глядача зупинятися, вдивлятися і знаходити у своїй пам'яті стани, здавалося б, зовсім втрачені.» - Ольга Коновалова, канд. мистецтвознавства.

bottom of page