top of page

12-25.04.2013

Дмитро Куровський – «Наші Обличчя Вкрадено у Богів»

mixed media, графіка, колаж
аудіо & відео: Derbastler, Sampled Pictures

Весь світ складається з образів. Образ як необхідне покривало між людиною й істиною є природним стрижнем для підтримки свідомості. Іконоборці забороняли гратися з образами, забороняли ліпити їх, створювати, адже акт створення - це доля Бога. А може і Богів.

Але люди виліплені за образом і подобою цих вищих істот. Хоча, можливо, ми самі створили богів за своїм образом і подобою. Наші обличчя вкрадені у богів.
Те, що диктує, то, що надихає - весь політ творчості працює як маяк, який бере звідкись невидимі посилання й переносить це на папір, полотно, простір. Але насправді люди - ті ж боги. Вони створюють, вони грають, вони показують кожен свій світ, свою власну реальність. Дмитро Куровський, художник і лідер музичного мультимедійного проєкту Фоа-Хока, показує свою серію портретів, свою реальність, божественну, мирську, людську. Іноді те, що здається на перший погляд фантастичним, стає до болю упізнаваним, оскільки, якоюсь мірою, ми всі боги. Наші обличчя вкрадені у богів.
Анастасія Негруцька

Дмитро Куровський
Народився в 1971 році в Чернігові. Закінчив Харківський інститут мистецтв. Живе і працює в Україні. Музикант, художник, лідер музичного мультимедіа проєкту Foa Hoka.

Куровський почав брати участь в концертах і перформанси з кінця 80-х, співпрацював з такими музичними проєктами як Kazma-Kazma, Gnida, Чичка-Дрічка, Амеби, Elza, Suphina's Little Beasts... З початку 2000-х публічно виставляє свої роботи як художник і починає співпрацю з метрами української відео-арту Олегом Чорним і Геннадієм Хмаруком (Sampled Pictures).

Куровський працює в таких напрямках, як psychedelic urban art, експериментує з новими техніками, які об'єднують арт, музику та абстрактний дизайн. За кілька десятків років автор створив понад двохсот робіт, деякі з них (графіка, колажі та об'єкти дизайну) знаходяться в приватних колекціях України, Німеччини, Іспанії, Росії та США.

bottom of page