top of page

25.10-7.11.2013

Eugenia Arenas – «NOCHES DE CABARET»

Фотографія

Мексиканський фотограф Еугенія Аренас присвятила себе збереженню пам’яті про ті кабаре, що пережили мексиканську ніч у п’ятдесятих роках. З більш ніж ста кабаре, що існували у середині ХХ сторіччя у місті Мехіко у 2008 р. їх залишилося не більше п’яти.
«Королеви ночі» – це одночасно і мистецтво, і документ. Мистецтво, тому що за допомогою своєї фотокамери Еухенія розкрила та прославила усе найкраще цих нічних жінок-воїнів. Мистецтво – через техніку, що використовує мексиканський фотограф: механічна 35-ти міліметрова фотокамера, проявлення вручну, лише природнє світло – без використання спалаху, перетримані в проявлювачі фотографії, висока зернистість, створення нових текстур. Мистецтво, тому що чорне і біле її фотографій повертає нам колір життя. Документ, тому що Еухенія Аренас залишає нам свідчення про те, яким було місто Мехіко сімдесят років тому, яке відмирає та щезає кожного дня.

Єухенія Аренас народилася в Мехіко. Вивчала фотографію в школах «Кодак» і «Начо Лопес» в Мексиці. Пройшла спеціалізовані курси у викладачів Франсіско Мата і Люсьєн Клерк. Працювала фоторепортером рубрик «Політика» та «Культура» в газеті «Ель Діа» та фотографом виконавського мистецтва і літератури в Центрі національних мистецтв. Її фотографії були опубліковані в газетах і журналах, таких як «Ла Хорнада», «Процесо», «Міленіо», «Екселсіор» і «Реформа».

Брала участь у різних колективних виставках, як в Мексиці, так і за кордоном: виставка «Чарівність твоєї фантазії», яка пройшла у рамках Міжнародного фестивалю Агустіна Лари 2001, «Дес-нудо», взята з майстерні Люсьєна Клерка і виставка фотографій мексиканських поетів у Боготі, Колумбія, яка має назву «Де кара а ла поезія».
«Рекуенто де мілагрос» була її першою приватною виставкою, яка об’єднала розповіді Габріеля Гарсії Маркеса, Альваро Мутіса, Мануеля Альвареса Браво, Уго Аргуельеса, Качіруло, Алі Чумакеро. Вона була представлена в Мексиці.

Інформаційна підтримка: Міжнародний Фестиваль Фотографії "KievFotoCom"

bottom of page