top of page

25.04-15.05.2014

Сквот на Олегівській – «PAUSE»

Живопис

«Сквот на Олегівській»
Анатолій Варваров
Ігор Коновалов
Едуард Потапенко
Володимир Падун
Сергій Корнієвський

Художники з майстерень на вулиці Олегівська, більш відомі як «Сквот на Олегівській», вирішили ввести глядача в стан «паузи». Пауза (з грецької - припинення, перерва) - знак мовчання, раптова зупинка. У художній свідомості виникла гостра потреба соціокультурної перерви, спроби вдихнути позитив від втоми сприйняття ЗМІ.

Мас-медійна свідомість провокує перевертати сторінку без зупинки, накопичуючи мегабайти електронного трешу. Мерехтіння картинки, гострота сюжету змушують індивіда вкорочувати зір і пам'ять, орієнтуючись виключно на «тут і зараз». Одна тільки поява «зелених чоловічків» запалює уяву.
Стоп-картинка дозволить запам'ятати кадр, враження, стан - затриматися на час, осмислити минуле, помріяти або просто зависнути, відсуваючи від напруженості та плутанини.

«Пауза» художників з Олегівської виловлює мотиви й образи, частково нами забуті або, на перший погляд, несуттєві, як купання горобців (А.Варваров), цвітіння мальви (С. Корнієвський), собаку що відпочиває (В. Падун); а посмішки Е. Потапенкова і всюдисущі інформаційні зайці І. Коновалова вражають своєю масою і кількістю. Але всі ці образи, як земні, так і небесні, намагаються утримати глядача у своєму полі тяжіння, зупиняючи та нагадуючи про світлі сторони буття. Пауза художньої матерії виводить глядача з минулого і готує до сприйняття майбутнього.
Ключова загадка більш ніж 20-річної творчості художників з вулиці Олегівській знаходиться, можливо, в дзені перебування на овіяній легендами горі Щекавиця. Ауротичність сучасної творчості виросла з маргінальності початку 90-х років минулого століття і зайняла почесне місце в історії новітньої Української мистецтва.
Коновалова О.В. кандидат мистецтвознавства

bottom of page